Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija un Nacionālās drošības komisija kopsēdē otrdien, 26.maijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā, kā arī Mobilizācijas likumā un likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”. To mērķis ir nodrošināt valsts un sabiedrības funkcionēšanas nepārtrauktību valsts apdraudējuma gadījumā.

Ministru kabineta rīkojuma Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" konsolidētā versija pieejama šeit: https://likumi.lv/ta/id/313191-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

Otrdienas, 19.maija, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskatīja un atbalstīja likumprojektus “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (518/Lp13), “Grozījumi Apcietinājumā turēšanas kārtības likumā” (519/Lp13), “Grozījumi Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā” (520/Lp13) un “Grozījumi Sodu reģistra likumā” (643/Lp13).

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā trešdienas, 13.maija sēdē, izskatīja un atbalstīja Ministru kabineta 7.maija rīkojumu Nr.254 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””, kurā noteikts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 2020. gada 9.jūnijam ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā, kā arī vairāki citi grozījumi.

Otrdienas, 12.maija, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pirms 3.lasījuma tika skatīti un atbalstīti likumprojekti “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (523/Lp13) un “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (508/Lp13).