Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdienas, 20. janvāra, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 14. janvāra rīkojumu Nr.19 un 2021. gada 15. janvāra rīkojumu Nr. 24, ar kuriem grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Vienlaikus komisija ar atbildīgo iestāžu un ministriju pārstāvjiem pārrunāja aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma pārvarēšanā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 19.janvārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Latvijas Sodu izpildes kodeksā. Tai skaitā paredzēts pilnveidot nosacīti pirms termiņa atbrīvoto, ar probācijas uzraudzību notiesāto un nosacīti notiesāto uzraudzību un piespiedu darba izpildes kārtību.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisija otrdienas, 19. janvāra, sēdē iepazinās ar Ģeotelpiskās informācijas aģentūras uzdevumiem visaptverošas valsts aizsardzības sistēmā.

Otrdienas, 19. janvāra, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atbalstīja un nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektus Grozījums Ieroču aprites likumā” (756/Lp13), “Grozījumi Ieslodzījuma vietu pārvaldes likumā” (786/Lp13), “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (855/Lp13), “Grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā” (869/Lp13). Vienlaikus komisija lēma atlikt likumprojekta “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (541/Lp13) izskatīšanu.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdienas, 13. janvāra, sēdē nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanā Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 7. janvāra rīkojumu Nr. 4, ar kuru grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.