Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

 

Svinot Latvijas armijas 100.dzimšanas dienu un atzīmējot Lāčplēša dienu, aicinām jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā “Varoņu spēks”. Fotokonkursa mērķis ir veicināt jauniešu patriotismu, piederību savai valstij, kā arī radošumu.

Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Jaunsardzes centru.

Lai piedalītos, jaunietim ir jāiesūta paša uzņemtas fotogrāfijas. Fotokonkursa darba uzdevums ir atainot savu varoni un tā spēku, veicot varoņdarbus Latvijas valsts un līdzcilvēku labā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti divu dienu izbraukuma sēdē (17. – 18. jūnijā) apmeklēja Latvijas austrumu robežu.

Pirmdien, 17. jūnijā, komisija klātienē kopā ar Valsts robežsardzes vadošajām amatpersonām apmeklēja Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļu, kur iepazinās ar pārvaldes darba uzdevumiem, dienesta organizāciju, valsts robežas joslas izbūves rezultātiem, kā arī nodrošinājumu ar robežuzraudzībā izmantojamo tehniku un tās iespējām.

Komisija kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām piedalījās valsts robežas apsekošanā, novērtēja valsts robežjoslas infrastruktūru un klātbūtnes uztveršanas sistēmu darbību, kā arī veica tilta pāri Zilupei apskati Krivandas robežapsardzības nodaļas teritorijā.

Komisija novērtēja valsts robežas sakārtošanā paveikto un kopā ar Valsts robežsardzes vadošajām amatpersonām izdiskutēja publiskajā telpā izskanējušos problēmjautājumus.

Komisija vēl apmeklēja Valsts robežsardzes koledžas apmācību poligonu “Janapole”, kur iepazinās ar poligona tehniskajām iespējām un attīstībai svarīgiem jautājumiem.

Otrdien, 18. jūnijā, komisija viesojās Valsts robežsardzes koledžā (VRK) Rēzeknē, kur notika iepazīšanās ar koledžas vēsturi, studiju programmām un mācību procesa novatoriskiem risinājumiem. Deputātiem bija iespēja iepazīties ar koledžas bibliotēkas darbu, kā arī apmeklēt Valsts robežsardzes muzeju.

Vēl Valsts robežsardzes koledžā komisija klātienē iepazinās ar kinologu darbu un pauda atbalstu jaunā Kinoloģijas centra projekta realizācijai VRK teritorijā. Saskaņā ar konceptuālo ziņojumu “Par valsts pārvaldes iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku kinologu apmācības sistēmas pilnveidošana” jaunais Kinoloģijas centrs veicinātu vienotas un uz attīstību orientētas valsts pārvaldes iestāžu un NBS kinologu apmācību sistēmas izveidi.

Komisija pauda atbalstu Valsts robežsardzes turpmākajiem attīstības plāniem.

 

Komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un priekšsēdētāja biedrs Aldis Blumbergs 10. 06. – 11.06.  piedalījās gadskārtējā Baltijas valstu, Ziemeļvalstu, Polijas un Vācijas parlamentu aizsardzības komisiiju drošības un aizsardzības  forumā Stokholmā.  

 Foruma dalībnieki uzklausīja Zviedrijas aizsardzības nozares speciālistus par tādiem jautājumiem kā valsts un sabiedrības visaptverošā noturība, kritisko piegāžu drošība - valsts un industrijas mijiedarbība un Eiropas Aizsardzības fonds -  izaicinājumi un iespējas. Tāpat tika pārrunāta NATO un ES loma reģionālās drošības un aizsardzības stiprināšanā.

 Parlamentāriešiem bija iespēja apmeklēt Zviedrijas Zemessardzes skolu un vērot zemessargu kaujas spēju demonstrējumus.