Saeimas priekšsēdētājas biedre un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis pateicās Vācijai par tās nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un visa reģiona drošības stiprināšanā, veicot Baltijas gaisa telpas patrulēšanu. To nodrošina Vācijas bruņoto spēku karavīri un militārie gaisa kuģi.
Z.Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka drošība un spēja aizsargāt mūsu valsti ir Latvijas galvenā prioritāte. Saeimas priekšsēdētājas biedre akcentēja, ka, pirmkārt, tā ir mūsu pašu atbildība, tāpēc palielinām investīcijas aizsardzības jomā un kopā ar Baltijas kolēģiem stiprinām mūsu robežas ar Krieviju un Baltkrieviju. Augsti novērtējam Vācijas un citu NATO dalībvalstu ieguldījumu, pauda Z.Kalniņa-Lukaševica, atzīmējot, ka tas ir arī būtisks signāls Krievijai par NATO valstu vienotību.   
Spriežot par sabiedrības iesaisti aizsardzības stiprināšanā, puses apsprieda arī sabiedrības brīvprātīgu iesaistīšanos valsts aizsardzībā.
R.Bergmanis uzsvēra nepieciešamību stiprināt sabiedrības noturību ne vien pret kara draudiem, bet arī citām ārkārtas situācijām. Kā soli šajā virzienā Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs atzīmēja valsts aizsardzības mācību, kas Latvijas skolās būs obligāta no šī gada septembra.
Puses pārsprieda arī Latvijas iniciētās dronu koalīcijas attīstību gan kā daļu no atbalsta Ukrainai, gan dronu spēju stiprināšanu Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos. Tāpat pārrunāts “Rail Baltica” kā nozīmīgs reģiona infrastruktūras objekts un Vācijas pieredzes izmantošana šī projekta attīstībā.  
Ar Vācijas delegāciju parlamentā tikās arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti Jānis Skrastiņš un Atis Švinka.

Foto:  https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720318047786/with/53801594928

Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests