Darbiniekiem, kuri apsargā valsts robežu pastiprinātā režīmā, plānots noteikt lielāku virsstundu darba laiku, nekā to patlaban paredz likumi. To nosaka grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā, ko otrdien, 3.oktobrī, konceptuāli atbalstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

Izmaiņas paredz noteikt, ka, ievērojot dienesta pienākumu raksturu un intensitāti, darbiniekiem varēs noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz likumos noteikto maksimālo virsstundu laiku, bet nepārsniedz 60 stundas nedēļā.

10.augustā valdība izsludināja pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu. Likumprojekta autori norādījuši, ka pēdējā laikā nesamērīgi liels nelikumīgu valsts robežas šķērsošanas vai tās mēģinājumu skaits ir uzskatāms par būtisku sabiedrības interešu apdraudējumu. Septembrī fiksēti 3172 gadījumi nelegāli šķērsot mūsu valsts robežu, šodien komisijas deputātus informēja robežsardzes pārstāvji. 

Aizsardzības komisijas deputāti lūgs Saeimu likumprojektu atzīt par steidzamu. Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Lai likuma izmaiņas stātos spēkā, tās vēl jāpieņem Saeimai.

Saeimas Preses dienests