Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

 

Piektdien, 7.jūnijā, komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un komisijas pārstāvji  tikās ar Baltijas aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Augstākās komandvadības (HCSC) kursa studentiem, kuri no 6. līdz 7. jūnijam uzturējās mācību vizītē Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas drošības un aizsardzības politikas aktualitātēm.

 Mācību vizītē bija ieradušies 24 Baltijas Aizsardzības koledžas pārstāvji, studenti un pasniedzēji, no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Grieķijas, Gruzijas, Itālijas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ukrainas un Vācijas.

 Tikšanas dalībnieki pārrunāja parlamenta un komisijas lomu drošības un aizsardzības politikas  veidošanā, kā arī  politisko lēmumu pieņemšanas principus un  Baltijas valstu sadarbību aizsardzības plānošanā.

 Baltijas Aizsardzības koledža ir dibināta 1998. gadā, un tās mājvieta ir Tartu, Igaunijā. Koledžas komandanta amatu rotācijas kārtībā ik pēc trīs gadiem ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Pašreiz komandanta pienākumus pilda Latvijas bruņoto spēku pārstāvis ģenerālmajors Andis Dilāns.