Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

21.05.2019.

 Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un komisijas deputāti otrdien, 21. maijā tikās ar Gruzijas parlamenta Aizsardzības un drošības komisijas priekšsēdētāju Irakli Sesiašvili (Irakli Sesiashvili) un deputātiem.

Tikšanas dalībnieki pārrunāja Gruzijas virzību uz integrāciju NATO un Eiropas Savienībā. Irakli Sesiašvili informēja, ka notiek aktīvs NATO – Gruzijas politiskais  dialogs. Gruzija sniedz būtisku ieguldījumu NATO operācijās.  Viņš arī pastāstīja, ka Gruzija  veiksmīgi pilda ES-Gruzijas Asociācijas līgumā iekļautos uzdevumus. Viesis akcentēja savas valsts ievērojamos panākumus korupcijas apkarošanā.

Parlamentārieši pārrunāja situāciju Abhāzijā un Dienvidosetijā un Gruzijas – Krievijas attiecības šajā kontekstā.  Viesi informēja, ka Krievija turpina pakāpeniskās aneksijas politiku, kas vērsta uz šī reģiona iekļaušanu Krievijas ekonomiskajā, muitas, sociālajā un drošības telpā.  Gruzija vēlētos Ženēvas sarunas konflikta pušu attiecību risināšanā pacelt augstākā politiskā līmeni.

Sarunas noslēgumā Irakli Sesiašvili pateicās par Latvijas aktīvo atbalstu Gruzijas centieniem integrēties NATO un ES un uzsvēra ciešo draudzību abu valstu starpā.