Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija divās otrdienas, 23. marta, sēdēs iepazinās ar Valsts robežsardzes 2020. gada darbības rezultātiem un prioritātēm 2021. gadam, kā arī turpināja likumprojekta “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” (872/Lp13) izskatīšanu 2. lasījumam.

 

Pārrunājot Valsts robežsardzes darba rezultātus, kā arī prioritātes 2021. gadam, komisijā tika apspriesti jautājumi par aktualitātēm saistībā ar Baltkrievijas un Krievijas robežu izbūvi, piemaksām un darba apstākļiem Valsts robežsardzes darbiniekiem Covid-19 noteikto ierobežojumu kontroles veikšanas laikā, kā arī Valsts robežsardzes funkcijām saistībā ar krasta apsardzi. Tāpat tika pārrunāta esošā situācija un tendences jautājumā par darbinieku atvaļināšanos no dienesta un starpgadījumiem ar uzbrukumiem robežsargiem. Vienlaikus komisijā tika pārspriests arī jautājums par Iekšējā drošības biroja ierosinātajiem kriminālprocesiem pret Valsts robežsardzes darbiniekiem.