Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šā gada 15. februāra sēdē iepazinās ar Valsts policijas 2020. gada darbības rezultātiem un prioritātēm 2021. gadam. Komisijai tās prezentēja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

 

Izvērtējot policijas pagājušā gada darba rezultātus, komisijas deputāti un Valsts policijas priekšnieks pārrunāja jautājumus par policijas budžetu un tā sadali, jauno formas tērpu izdales procesu, kā arī personāla piesaistes problemātiku. Tāpat tika pārspriesti izaicinājumi saistībā ar Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanos, drošību uz ceļiem,  kā arī policijas prestiža, izglītības un atalgojuma jautājumiem. Vienlaikus tika pārrunātas pagājušā gada rudenī Saeimā pieņemto Krimināllikuma grozījumu, kas nosaka kriminālatbildību par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju neatkarīgi no tās apmēra, piemērošanas aktualitātes, aicinot Valsts policiju informēt komisiju par šī jautājuma aktuālo statistiku un tendencēm.