Parlamentā ceturtdien, 8.septembrī, atklāta jauniešu fotokonkursa “Sardzē par visdārgāko” uzvarētāju darbu izstāde.

“Jūs esat mūsu nākotne, arī jums Latvija būs jāsargā un jādara droša,” uzrunājot konkursa uzvarētājus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka fotogrāfiju autori, domājot par Latviju, attēlos ir atveidojuši to, kas pašiem ir personīgi tuvs. 

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka fotokonkursa uzvarētāju darbu izstāde atklāta dienā, kurā 13.Saeima pulcējas uz pirmo rudens sesijas sēdi. Turpinām darbu Latvijas valstiskuma stiprināšanai, sacīja I.Mūrniece, atzīmējot 13.Saeimas paveikto un vēl veicamos darbus.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns izstādes atklāšanā uzsvēra: “Patiess prieks, ka tik daudz jauniešu savos darbos atzīmē, ka visdārgākais, ko sargāt, ir mūsu Latvijas kultūra un tradīcijas. Tas viss kopā ir mūsu identitātes sastāvdaļa.”

Konkursa uzvarētājus sveica 4.maija deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera biroja priekšnieks komandleitnants Valdis Andersons, Zemessardzes komandieris Egils Leščinskis, Jaunsardzes centra direktors Aivis Mirbahs, bijušais NBS komandieris Gaidis Andrejs Zeibots un bijušais NBS komandieris Raimonds Graube.

Apbalvoti fotogrāfiju autori – Edgars Ancītis, Jekaterina Andrejeva, Laura Kristīne Anšance, Annija Balčūne, Līga Gredzena, Vladislavs Jacko, kurš iekļuvis uzvarētāju pulkā ar diviem darbiem, Kristiāna Mame, Viktorija Maskaļonoka, Jūlija Naumova, Zane Ozola, Elina Rogovska, Bogdans Stepanovs un Evelīna Marta Svekre -, kā arī viņu pedagogi.

Saeimas Preses dienests

 Foto: Ieva Ābele, Saeima

 

Foto: Ieva Ābele, Saeima