Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šā gada 21. aprīļa sēdē vienbalsīgi atbalstīja grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, tā steidzamību un rosināja to Saeimas sēdē izskatīt bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.

Pamatojoties uz plašsaziņas informācijas telpā pieejamo informāciju, Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta ietvaros tiek konstatēti kara noziegumi, tostarp pret Ukrainas civiliedzīvotājām vērsti seksuālās vardarbības gadījumi, kuru rezultātā ir iespējama nevēlamas grūtniecības iestāšanās.

Projekts paredz noteikt Ukrainas civiliedzīvotājām tiesības saņemt valsts apmaksātu grūtniecības pārtraukšanu un ar to saistītos veselības aprūpes pakalpojumus.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs J. Rancāns uzsver, ka šie likumprojekta grozījumi ir nepieciešami, lai sievietes, kuras ir cietušas no šāda veida vardarbības, saņemtu tiesības veikt grūtniecības pārtraukšanu bez birokrātiskiem šķēršļiem.