Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija svētdien, 27. februārī, sēdē iepazinās ar grozījumiem Nacionālās drošības likumā (1363/Lp13) un grozījumiem Pilsonības likumā (1362/Lp13).

 

Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre, Baiba Bļodniece, uzsvēra, ka Latvijas likumdošanai, nevajadzētu aizliegt personām, kuras vēlas doties palīdzēt Ukrainas robežas un suverenitātes nosargāšanai.

Grozījumi Nacionālās drošības likumā ļaus Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi dienēt Ukrainā. Attiecīgi personām, kas uzsāks dienestu Ukrainā, būs nekavējoties jāreģistrējas Nacionālo bruņoto spēku rezerves uzskaites struktūrvienībā, paredz grozījumi.

Sekojoši Saeima pirmdien, 28.februārī, otrajā – galīgajā – lasījumā vienbalsīgi pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus.

Izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.