Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs J.Rancāns un komisijas deputāts A. Latkovskis šā gada 24. un 25. februārī piedalās divdesmitajā starpparlamentārajā konferencē par Eiropas Savienības kopējo ārpolitiku, drošības politiku un aizsardzības politiku, kas norisinās Parīzes Senātā. 

Viens no konferences darba kārtības galvenajiem punktiem ir aktuālā situācija Ukrainā.

Visas Eiropas Savienības valstis paceļ Ukrainas karogu līdzās Eiropas Savienības un Francijas karogiem, tādējādi paužot solidaritāti ar Ukrainu un atbalstot, to cīņā pret Krievijas invāziju.

Komisija uzsver, ka Krievijas Federācija ir pārkāpusi visas starptautiskās vienošanās un saistības. Saeima ir paudusi stingru nostāju, ka Krievijas Federācijai un Baltkrievijai ir jāpiemēro maksimālās sankcijas un to amatpersonām, kuras ir atbildīgas par šo uzbrukumu Ukrainas valstiskumam, kā arī aicina Eiropas Padomi rosināt jautājumu par Krievijas Federācijas izslēgšanu no tās.

Ukrainas vēstnieks Parīzē, Vadims Omelčenko, uzsver, ka ukraiņi cīnās ne tikai par savu brīvību, bet par mieru visā pasaulē!

Attiecīgi šajā konferencē tiek plānots pieņemt deklarāciju, kurā tiek pausta vienota nostāja šajā situācijā no visām Ārlietu un Aizsardzības komisijām iekš Eiropas Savienības un Eiropas Parlamenta.

Eiropas Savienības dalībvalstis uzsver, ka pauž absolūtu solidaritāti ar Ukrainu un ukraiņu tautu!