Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdien, 2. jūnijā, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektus “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (1070/Lp13) un “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (855/Lp13), kā arī iekļaut likumprojektu “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1038/Lp13), kā komisijas priekšlikumu, likumprojektā “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (855/Lp13).

Likumprojektu “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (1070/Lp13) izstrādājusi Iekšlietu ministrija. Projekts paredz paplašināt to personu loku, par kurām iekļauj un aktualizē ziņas Fizisko personu reģistrā, kā arī paplašināt Fizisko personu reģistrā iekļaujamo ziņu apjomu, nosakot, ka Fizisko personu reģistrā iekļauj ziņas par ārzemnieka kontaktadresi un personvārda oriģinālformu oriģinālvalodā, kā arī iekļauj, aktualizē un atjauno ziņas par civilstāvokļa aktu reģistra ierakstiem. Komisijā likumprojekts tika konceptuāli atbalstīts pirmajā lasījumā, lemjot to virzīt, kā steidzamu.

Likumprojektā “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (855/Lp13) trešajam lasījumam tika atbalstīti pieci Tieslietu ministrijas precizējoši priekšlikumi, kā arī nolemts veidot komisijas priekšlikumu par likumprojekta spēkā stāšanos nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Vienlaikus komisija nolēma iekļaut likumprojektu “Grozījums Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1038/Lp13), kā komisijas priekšlikumu, likumprojektā “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (855/Lp13).