Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Otrdienas, 18. maija, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija skatīja likumprojektus “Grozījumi Imigrācijas likumā” (896/Lp13), “Grozījums Imigrācijas likumā” (901/Lp13) un “Grozījumi Imigrācijas likumā” ( 916/Lp13).

 

Likumprojektā “Grozījumi Imigrācijas likumā” (896/Lp13) tika atbalstīti Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi, Tieslietu ministrijas priekšlikums, kas nosaka iekšlietu ministra lēmuma par ārzemnieka iekļaušanu to personu sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā aizliegta, jo kompetentām valsts iestādēm pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, vai ir tās biedrs, pārsūdzību, kā arī priekšlikums, kas nosaka, ka līdz grozījumu stāšanās spēkā brīdim visas lietas, kas Augstākajā tiesā saņemtas, tiks izskatītas Augstākajā tiesā, bet pēc grozījumu spēkā stāšanās sūdzības iesniedzamas Administratīvajā apgabaltiesā. Tāpat atbalstīts Iekšlietu ministrijas priekšlikums saistībā ar informācijas aizsardzības jautājumiem. Komisija likumprojektu “Grozījumi Imigrācijas likumā” (896/Lp13) nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā 2. lasījumā, iekļaujot tajā likumprojektu “Grozījums Imigrācijas likumā” (901/Lp13).

Vienlaikus komisija sāka likumprojekta “Grozījumi Imigrācijas likumā” ( 916/Lp13) izskatīšanu, vienojoties turpināt to komisijas šā gada 19. maija sēdē.