Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Pirmdienas, 14. decembra, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija vienbalsīgi atbalstīja ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa atkārtotu apstiprināšanu Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā. Savukārt ceturtdien, 17. decembrī, par apstiprināšanu lēma Saeima, atbalstot ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā.

Komisijas sēdē pārrunājot ģenerālleitnanta L.Kalniņa vīziju par Nacionālo bruņoto spēku turpmāko attīstību, kā arī secinājumus par līdz šim paveikto, deputāti izteica atzinību par ģenerālleitnanta līdzšinējo darbu un vēlēja veiksmi un izdošanos turpmākajā darbībā.

Nacionālo bruņoto spēku komandiera pienākumus ģenerālleitnants L.Kalniņš pilda jau kopš 2017.gada janvāra. Iepriekš ieņēmis vadošus amatus Nacionālajos bruņotajos spēkos un Zemessardzē, bijis NBS Apvienotā štāba priekšnieks, Zemessardzes komandieris, Zemessardzes štāba priekšnieks.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likumu Saeima Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata pēc Valsts prezidenta priekšlikuma. Valsts prezidents Egils Levits ierosinājis Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā atkārtoti apstiprināt ģenerālleitnantu L.Kalniņu

 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija apsveic ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu ar apstiprināšanu Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku komandiera amatā!