Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 3. novembrī, iepazinās ar aktuālo situāciju Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldībā, ko sēdē pārsprieda ar iesaistīto institūciju pārstāvjiem.

 

Pārrunājot aktuālo situāciju, kā arī iespējamos pasākumus infekcijas straujās izplatības samazināšanai, tika apspriesti jautājumi par sejas masku sertifikāciju un kvalitātes atbilstību, masku un respiratoru aizsardzības līmeņiem un pieejamību iedzīvotājiem, centralizētajiem un pašvaldību iepirkumiem, kā arī vietējo ražotāju iesaisti masku piegādē. Vienlaikus komisija un Ekonomikas ministrijas pārstāvji vienojās par analīzes sagatavošanu ar informāciju par tirgū pieejamajām higieniskajām maskām un to standartiem, ko komisijai iesūtīs Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Sēdē ar veselības nozares ekspertiem tika pārrunāta veselības sistēmas gatavība un darba organizācija, diskutējot par slimnīcu kapacitāti. Tika diskutēts par iespējamo sadarbību ar slimnīcām Eiropas Savienībā, starptautiskajām organizācijām un Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānismu.

Tāpat deputāti un uzaicinātie pārstāvji apsprieda gadījumus, kuros personas aicina neievērot noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai un ar tiem saistīto kārtību, tai skaitā, nevalkāt sejas maskas, neievērot pašizolācijas prasības, pārrunājot minētajā jautājumā pastāvošos juridiskos un cilvēktiesību aspektus.

Komisijas deputāti pateicās iesaistītajām iestādēm par operatīvu reaģēšanu un veikto darbu. Vienlaikus deputāti uzsvēra saprotamas komunikācijas nozīmīgumu, akcentējot nepieciešamību sabiedrībai skaidrot iespējamās izmaiņas, kas stātos spēkā pie zināmiem riskiem un ietekmētu konkrētas nozares.