Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija ceturtdien, 29. oktobrī, 2. laījumā izskatīja un atbalstīja par steidzamu atzīto likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” (841/Lp13). Likumprojekts 29. oktobrī 2. lasījumā atbalstīts Saeimā.

 

Likumprojektā atbalstītie grozījumi paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām. Nolemts, ka minētā norma stājas spēkā 2020. gada 20. novembrī, kā arī pašvaldības nodrošina, ka sākot ar 2020. gada 20. novembri trūcīgām un maznodrošinātām personām ir pieejami mutes un deguna aizsegi.

Likumprojektā tika atbalstīts priekšlikums, kas nosaka, ka epidemioloģiskās drošības mērķu sasniegšanai ieslodzījuma vietā esošas personas dalību tiesas procesā nodrošina, primāri izmantojot videokonferenci, izņemot lietās, kas satur valsts noslēpuma objektu. Atbalstīts priekšlikums, kas izslēdz likumprojekta pantu, kas nosaka, ka normatīvajam aktam, kas atzīst šajā likumā noteikto administratīvo pārkāpumu par nesodāmu, mīkstina sodu vai ir citādi labvēlīgs personai, nav atpakaļejoša spēka. Vienlaikus likumprojektā precizēti gadījumi, kuros noteikts, kad personu varēs nogādāt ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai, ja ir pietiekams pamats domāt, ka persona ir alkohola ietekmē vai reibumā.

 

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

 

“Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” (841/Lp13)