Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 27. oktobrī, iepazinās ar Ģenerālprokuratūras un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja plānoto finansējumu 2021. gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaram, kā arī valsts budžeta līdzekļu izlietojumu 2020. gadā. Tāpat komisija 1. lasījumam izskatīja likumprojektus Grozījumi Nacionālās drošības likumā (807/Lp13), “Par valsts budžetu 2021. gadam” (837/Lp13) un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam” (836/Lp13).

 

Izvērtējot Ģenerālprokuratūras budžeta pieprasījumu 2021. gadam, komisijas deputāti un ģenerālprokurors J.Stukāns pārrunāja tajā plānotās prioritātes, diskutējot par Prokuratūras rezultatīvajiem rādītājiem un to izmaiņu iemesliem, prokuroru algu jautājumu un no to konkurētspējas izrietošajiem riskiem, kā arī Prokuratūras infrastruktūras uzturēšanu un attīstību, deputātiem izceļot un pozitīvi vērtējot jaunās Prokuratūras ēkas sagatavošanu darbam.

Runājot par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) budžeta pieprasījumu 2021. gadam, kā arī 2020. gada budžeta izlietojumu, tika pārspriesti jautājumi par pieprasītā finansējuma piešķiršanu un sadali, kā arī KNAB analītiskās kapacitātes stiprināšanu un rezultatīvajiem rādītājiem.

Komisija pozitīvi vērtēja KNAB ideju par plānoto risku analīzes sistēmas izveidi, norādot, ka pēc budžeta izskatīšanas no KNAB par minēto projektu tiks gaidīta vēstule, un iespējams jautājumu virzīt, kā komisijas likumprojektu.

Savukārt saistībā Eiropas Komisijas ziņojumu “2020. gada ziņojums par tiesiskumu. Tiesiskuma situācija Eiropas Savienībā”, kas nupat veikts par visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, Latvijai norādot uz korupcijas gadījumu izmeklēšanas un iztiesāšanas aspektu, pozitīvi tika vērtēta Prokuratūras un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kapacitātes celšanas iespēja.

Tāpat komisija nolēma sniegt atzinumu atbildīgajai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai par konceptuālu atbalstu likumprojektiem “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (807/Lp13), “Par valsts budžetu 2021. gadam” (837/Lp13), “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam” (836/Lp13) un to virzīšanu izskatīšanai Saeimas sēdē 1. lasījumā.

Vienlaikus, ņemot vērā Covid-19 infekcijas straujo izplatību un nepieciešamību operatīvi pieņemt lēmumus, komisija lēma veikt izmaiņas likumprojektam “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums” (841/Lp13) iepriekš noteiktajā priekšlikumu iesniegšanas termiņā, nosakot to 15 minūtes.