Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien, 13.jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku militārajā objektā Mežainē, Skrundas novadā, apmeklē ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 2018", kur aicināti iepazīties ar mācību norisi un vērot paraugdemonstrējumus.

ASV spēku Eiropā vadītās ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike" Latvijā notiek no 3. līdz 15.jūnijam. Tās apvienotas ar Latvijas organizētajām starptautiskajām militārajām mācībām "Summer Shield XV". Mācību mērķis ir uzlabot sabiedroto un reģionālo partneru sadarbību, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spējas. Tajās Latvijas teritorijā piedalās vairāk nekā 3000 dalībnieku no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas.

"Saber Strike 2018" ir vienas no lielākajām ASV organizētajām mācībām Eiropā un norisinās ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Polijas teritorijā. Tajās kopumā piedalās aptuveni 18 000 dalībnieku no 19 valstīm. "Saber Strike" apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības tiek organizētas jau kopš 2010.gada.

 

Saeimas Preses dienests