Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 10.jūnijā, konceptuāli atbalstīja iniciatīvu veikt grozījumus Militārā dienesta likumā un Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, kas paredz samazināt nosacījumus uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē.

2020. gada 3. jūnijā Aizsardzības ministrija publicējusi bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā"Bukletā ietverta informācija par to, kā jārīkojas krīzes situācijā un tas ir daļa no visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas.

Otrdienas, 2.jūnija, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atbalstīja un nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektus “Militārās disciplināratbildības likums” (662/Lp13), “Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (663/lp13), “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (664/Lp13), “Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (595/Lp13). Komisija atbalstīja arī likumprojektu “Grozījumi Prokuratūras likumā” un nolēma virzīt to izskatīšanai Saeimā kā komisijas iniciatīvu Saeimas Kārtības ruļļa 79. panta kārtībā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija un Nacionālās drošības komisija kopsēdē otrdien, 26.maijā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā, kā arī Mobilizācijas likumā un likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”. To mērķis ir nodrošināt valsts un sabiedrības funkcionēšanas nepārtrauktību valsts apdraudējuma gadījumā.

Ministru kabineta rīkojuma Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" konsolidētā versija pieejama šeit: https://likumi.lv/ta/id/313191-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu