Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Šodien, 7. decembrī, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) un Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piedalās 10. Parlamentārajā izlūkošanas un drošības forumā Vašingtonā, ASV.

Forumā paredzēts diskutēt par kiberdrošību, tostarp ekonomisko kiberspiegošanu finanšu un investīciju jomā,  cīņu ar terorisma finansēšanu, novēršot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kā arī  izlūkošanas informācijas apmaiņu. Tajā piedalīsies augsta līmeņa eksperti, kas specializējušies izlūkošanas un drošības jautājumos starptautiskā līmenī.

 10. Parlamentārajā izlūkošanas un drošības forumā piedalās  150 delegāti no 46 valstīm.

Parlamentārā izlūkošanas un drošības foruma tradīciju 2014.gadā iedibināja ASV kongresa pārstāvju palātas loceklis R.Pitendžers ar mērķi stiprināt ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības veicināšanā. Kopš 2014.gada šajos forumos piedalījušies 700 dalībnieki no vairāk nekā no 70 valstīm.  Eiropas un ASV likumdevējiem ik gadu ir iespēja ne vien analizēt aktuālākos drošības izaicinājumus un riskus, bet arī savstarpējā informācijas un labās prakses piemēru apmaiņā rast efektīvus risinājumus un vienotu izpratni par kopīgi veicamiem pasākumiem.