Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

No 26. līdz 28.novembrim vizītē Latvijā uzturējās Polijas parlamenta Nacionālās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Mihals Jahs (Michał Jach) un viņa vadītā delegācija.

Polijas parlamentārieši tikšanās laikā ar Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski un komisijas deputātiem pārrunāja reģionālās drošības aktualitātes, valstu divpusējo sadarbību, kā arī Latvijas aizsardzības nozares izvirzītās prioritātes.

A.Latkovskis pateicās par Polijas ieguldījumu Baltijas jūras reģiona drošības stiprināšanā, NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros uz Latviju nosūtot tanku rotu ar atbalsta elementiem.

M.Jahs informēja par Polijas nākamgad plānoto aizsardzības budžeta palielinājumu līdz 2,5%, uzsverot solidaritātes lomu NATO drošības politikas ietvaros, lai stiprinātu Baltijas reģiona drošību.

Pārrunājot iekšējās drošības jautājumus, abu valstu parlamentārieši pievērsās arī  ES imigrācijas programmas īstenošanas aspektiem un  terorisma apkarošanas jautājumiem.

Apmainoties viedokļiem par attiecībām ar Krieviju, Polijas delegācijas vadītājs pauda stingru nostāju Ukrainas krīzes dēļ Krievijai noteikto Eiropas Savienības sankciju turpināšanā, vienlaikus uzsverot, ka dialogs ar Krieviju jāuztur.  

Vizītes ietvaros Seima Nacionālās aizsardzības komisijas deputāti tikās arī ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu.

Polijas parlamentārieši apmeklēja Ādažu militāro bāzi, kur tikās ar Polijas kontingenta karavīriem, kas pilda dienesta pienākumus Kanādas vadītajā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālajā kaujas grupā.