Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti divu dienu izbraukuma sēdē (12. – 13. jūnijā) apmeklēja Latvijas austrumu robežu.

 Pirmdien, 12. jūnijā, komisija klātienē kopā ar Valsts robežsardzes vadošajām amatpersonām iepazinās ar valsts robežas izbūves rezultātiem, robežapsardzības gaitu un darba tehnisko nodrošinājumu. Komisija pauda gandarījumu par Valsts robežsardzes pēdējos gados sasniegtajiem demarkācijas procesa rezultātiem.

 Komisija apmeklēja Latvijas, Igaunijas un Krievijas robežas saduri, kā arī iepazinās ar Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas darbu. Komisija vēl apmeklēja Valsts robežsardzes koledžas apmācību poligonu “Janapole”, kur notika paraugdemonstrējumi.

 Otrdien, 13. jūnijā, komisija viesojās Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē, kur tika prezentēts Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) projekts “Kopīgā maģistra grāda studiju programma stratēģiskajā robežu pārvaldībā”. Novatorā studiju programma Eiropas robežsargiem, studējot kopā, dod iespēju pārņemt labāko profesionālo pieredzi un attīstīt Eiropas robežsargu kultūru augstākajā līmenī.

Vēl Valsts robežsardzes koledžā komisija iepazinās ar prezentāciju par konceptuālo ziņojumu “Par valsts pārvaldes iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku kinologu apmācības sistēmas pilnveidošanu”, kā arī klātienē iepazinās ar kinologu darbu. VRK pārstāvji akcentēja nepieciešamību veikt pasākumus, lai radītu vienotu un uz attīstību orientētu valsts pārvaldes iestāžu un NBS kinologu apmācību sistēmu.

 Komisija atzinīgi novērtēja Valsts robežsardzes paveikto un pauda atbalstu turpmākajiem attīstības plāniem.

 Izbraukuma sēdes noslēgumā komisija apmeklēja arī Zemessardzes 3.brigādi un 32.kājnieku bataljonu, kur iepazinās ar materiāltehnisko nodrošinājumu, problēmām un to risinājumiem.

 AIKNK konsultante Inese Silabriede