Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, piedaloties arī Nacionālās drošības komisijas un Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājiem,  savā izbraukuma sēdē apmeklēja valsts austrumu robežu un iepazinās ar robežas infrastruktūras attīstību, t.sk. žoga izbūves procesu.

Tiekoties ar Valsts robežsardzes, Valsts nekustamo īpašumu aģentūras un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pārstāvjiem, komisija saņēma apstiprinājumu tam, ka būvnieki tiek galā ar tiem izvirzītajiem uzdevumiem, un robežsardze sadarbībā ar Valsts policiju un NBS kontrolē situāciju uz valsts ārējām robežām. Komisiju pārstāvji konstatēja vairākas nepilnības likumdošanā saistībā ar migrācijas ierobežošanu un robežsargu sociālajām garantijām, kuras apņēmās tuvākajā laikā novērst.

Neformālā gaisotnē Saeimas deputāti ar Krāslavas novada vadību pārrunāja plašāku jautājumu loku, kas skar Krāslavas novada attīstību. Deputāti atzina Krāslavas novada nozīmi valsts drošības stiprināšanā gan nelegālo imigrantu atturēšanas, gan arī valsts militārās drošības jomā.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas, Nacionālās drošības un Eiropas lietu komisiju pārstāvji pauda pārliecību, ka Krāslavas novadā saglabājami un attīstāmi sabiedrībai sniedzamie pakalpojumi izglītības, veselības, ekonomikas, sabiedriskās kārtības un drošības jomās.

Foto: Gita Skangale, Valsts robežsardze.