Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Otrdienas, 20. aprīļa, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma konceptuāli atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā 1. lasījumā likumprojektus "Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” (917/Lp13) un "Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (972/Lp13). Tāpat komisija sāka likumprojekta “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (541/Lp13) izskatīšanu 3. lasījumam, kā arī pārrunāja Satversmes tiesas 2021. gada 28. janvāra spriedumu lietā Nr. 2020-29-01 “Par Apsardzes darbības likuma 15. panta 8. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 106. panta pirmajam teikumam”.

 

Likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā” izstrādājusi Aizsardzības ministrija un tas sagatavots, lai noteiktu trūkstošos nosacījumus attiecībā uz ārvalstu valsts dienestu kuģu ienākšanu, iziešanu un uzturēšanos Latvijas Republikas teritoriālajā jūrā, iekšējos ūdeņos un ostās. Tāpat rosināto grozījumu kārtība noteiktu, ka NATO un ES dalībvalstu kuģiem ienākšanas atļaujas pieprasīšana diplomātiskā ceļā nav nepieciešama, elektroniski būtu nepieciešams iesniegt informāciju Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts robežsardzei robežpārbaudes vajadzībām. Savukārt trešo valstu kuģiem, kas nav ES un NATO dalībvalstis, ienākšanas atļaujas pieprasīšana notiktu diplomātiskā ceļā un valsts drošības iestādes veiktu izvērtēšanu.

Likumprojektu ”Grozījumi Nacionālās drošības likumā” izstrādājusi Ekonomikas ministrija un tā mērķis ir nodrošināt to, ka tiek saņemta normatīvajos aktos noteiktā informācija par darījumiem saistībā ar nacionālajai drošībai nozīmīgām komercsabiedrībām vai ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem. Tādēļ ar likumprojektu paredzētas tiesības izdot administratīvos aktu, ar kuru nacionālajai drošībai nozīmīgai komercsabiedrībai tiek uzlikts par pienākumu iesniegt normatīvajos aktos paredzēto informāciju.

Vienlaikus komisija sāka likumprojekta “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (541/Lp13) izskatīšanu 3. lasījumam, lemjot par vairākiem Saeimas Juridiskā biroja un Iekšlietu ministrijas iesniegtiem priekšlikumiem, taču likumprojekta izskatīšanu plānojot turpināt nākamās nedēļas komisijas sēdē. Tāpat komisija pārrunāja Satversmes tiesas 2021. gada 28. janvāra spriedumā ietverto lietā Nr. 2020-29-01 “Par Apsardzes darbības likuma 15. panta 8. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 106. panta pirmajam teikumam” (par aizliegumu kļūt par apsargu no alkohola atkarīgajiem).