Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdienas, 24. marta, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanā Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 18. marta rīkojumu Nr. 169, ar kuru grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Vienlaikus komisija nolēma konceptuāli atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā 1. lasījumā likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” (962/Lp13), lūdzot to atzīt par steidzamu.

 

Iepazīstoties ar aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma pārvarēšanā, kā arī Ministru kabineta 2021. gada 18. marta rīkojumu Nr.169, komisijas deputāti pārrunāja jautājumus par vakcinācijas procesu, veikalos pastāvošajiem preču iegādes ierobežojumiem, kā arī risinājumiem sportošanas atļaušanai.

Likumprojektu “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” (962/Lp13) izstrādājusi Ekonomikas ministrija un tā mērķis ir noteikt ātrāku un efektīvāku mehānismu, lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu un motivētu komersantus nepieļaut atkārtotus pārkāpumus. Diskutējot par likumprojektu 1. lasījumam, komisijas deputāti aktualizēja noteikto sodu samērīgumu, iespējamo lēmumu pieņemšanas pamatotību un policijas iesaistes lomu.