Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdienas, 17. marta, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanā Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 12. marta rīkojumu Nr. 163, ar kuru grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Vienlaikus komisija pārrunāja arī aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma pārvarēšanā.

 

Iepazīstoties ar Ministru kabineta rīkojuma grozījumiem, kā arī aktuālo situāciju Covid-19 izplatībā, deputāti komisijas sēdē aktualizēja jautājumus par noteikto bērnu dārzu apmeklējumu, iespējamo ierobežojumu saglabāšanu pēc ārkārtējās situācijas beigām, sociālās aprūpes centros vakcinēto klientu skaitu, kā arī sporta nodarbībām noteiktajiem ierobežojumiem un to pārskatīšanu. Tāpat tika pārrunāti jautājumi par vadlīnijām iestādēm un uzņēmumiem profilakses pasākumu ievērošanai, lai ierobežotu saslimstības izplatību, statistikas datiem par nāves cēloņiem no citām, ar Covid-19 nesaistītām saslimšanām, kā arī antivielu izpēti cilvēkiem, kas pārslimojuši Covid-19.