Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdienas, 16.marta, sēdēs iepazinās ar Prokuratūras 2020. gada darbības rezultātiem un darba prioritātēm 2021. gadam, kā arī turpināja likumprojekta “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” (872/Lp13) izskatīšanu 2. lasījumam.

 

Pārrunājot Prokuratūras darba rezultātus un nākotnes prioritātes, komisijas deputāti aktualizēja virkni jautājumu, ko sēdē pārrunāja ar ģenerālprokuroru, tajā skaitā, ģenerālprokurora skatījumu uz sīko noziegumu dekriminalizāciju un aresta atgriešanu dzērājšoferiem, Ekonomisko lietu tiesas tiesniešu iecelšanu amatos un kandidātu atlases procesu, kriminālprocesu pret Valsts robežsardzes priekšnieku un citām amatpersonām, strukturālajām pārmaiņām un izaicinājumiem darba vietu aizpildīšanā. Tika pārrunāts jautājums par Policijas akadēmijas atjaunošanas nepieciešamību, kā arī prokuratūras īpašumu apsaimniekošanu. Vienlaikus tika pausts viedoklis kādā no turpmākām komisijas sēdēm rīkot diskusiju par priekšlikuma kriminalizēt braukšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija organismā sasniedz 1,5 vai vairāk promiles, apspriešanu.