Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un priekšsēdētāja biedrs Aldis Blumbergs šā gada 3. martā piedalījās videokonferencē par Eiropas Savienības kopējo ārējo un drošības politiku un kopējo drošības un aizsardzības politiku, kas norisinājās Portugāles prezidentūras Eiropas Savienības Padomē parlamentārās dimensijas ietvaros.

 

Konferencē piedalījās Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo parlamentu un Eiropas parlamenta pārstāvji, NATO ģenerālsekretārs, Eiropas Savienības Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos, Portugāles valdības, Eiropas Ārējās darbības dienesta, Eiropas Savienības drošības izpētes institūta un Āfrikas Savienības pārstāvji, un tās ietvaros noritēja diskusijas par aktualitātēm un izaicinājumiem Eiropas Savienības ārpolitikas, drošības un aizsardzības jautājumos.

 

Tradicionālā formātā starpparlamentu konference par Eiropas Savienības kopējo ārējo un drošības politiku un kopējo drošības un aizsardzības politiku tiek rīkota divas reizes gadā, to organizējot tā brīža Eiropas Savienības Padomes prezidējošajai valstij. Šoreiz konferenci rīkoja Portugāles parlaments, taču Covid-19 izplatības dēļ tā norisinās videoformātā.