Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija no 26.janvāra līdz 26.februārim aicina sabiedrību izteikt viedokli par līdz šim paveikto interešu pārstāvības atklātības tiesiskā regulējuma izstrādē. Ziņojums par regulējuma izstrādes gaitu pieejams Aizsardzības komisijas mājaslapā.

 

“Publiskotais ziņojums parāda, cik tālu mēs šobrīd esam tikuši interešu pārstāvības regulējuma izstrādē. Komisijā gaidīsim sabiedrības redzējumu par to, kādam vajadzētu būt regulējumam un tā būtiskākajiem aspektiem. Gaidīts tiek jebkurš viedoklis, mēs tos visus izskatīsim darba grupā. Vēlamies, lai šis regulējums būtu pēc iespējas kvalitatīvāks,” uzsver Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, norādot, ka tuvākajā laikā darba grupā plānots sākt strādāt pie konkrētām likumprojekta redakcijām.

Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot iesaistīto pušu viedokli par regulējuma nepieciešamību Latvijā un saņemt ieteikumus tālākai likuma izstrādei. Atsauksmes lūgts sūtīt uz Saeimas komisijas e-pasta adresi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Plašāka informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru +371 67 08 7275.

Interešu pārstāvības atklātības regulējuma izstrādes darba grupā darbojas deputāti Raimonds Bergmanis, Aivars Geidāns, Andrejs Judins, Ivans Klementjevs, Juris Rancāns, Edvīns Šnore, Mārtiņš Šteins, Ļubova Švecova, Normunds Žunna. To vada deputāte Inese Voika. Darba grupa izveidota 2019.gada rudenī.

Tāpat darba grupā iesaistīti eksperti no nevalstiskajām organizācijām, pārstāvji no Valsts Kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Tiesībsarga biroja un citi. Notikušas arī konsultācijas ar lielākajām uzņēmēju organizācijām Latvijā, kā arī individuālajiem interešu pārstāvības pakalpojumu sniedzējiem, kas pauduši interesi par regulējuma izstrādi.

Sagatavoja: Saeimas Preses dienests

 

Pielikumā: Ziņojums par regulējuma izstrādes gaitu.