Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdienas, 3. februāra, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 28. janvāra rīkojumu Nr. 53, ar kuru grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”".

 

Vienlaikus komisijas deputāti un atbildīgo iestāžu pārstāvji pārrunāja aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējumua pārvarēšanā, tajā skaitā pārspriežot jautājumus par piemaksām policijas darbiniekiem un zemessargiem, kas veic noteikto mājsēdes ierobežojumu kontroli, plānoto vakcinēšanas gaitu, datoru iegādi sākumskolas klasēm, kā arī kapacitāti un cilvēkresursu pietiekamību robežkontroles pastiprināšanas gadījumā. Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība valdībai meklēt risinājumus atbalsta sniegšanai personām, kurām Covid-19 pandēmijas dēļ ilgstoši liegts strādāt.

Komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu “Par likumprojekta “Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā” (Nr.872/Lp13) izskatīšanai Saeimas sēdē datuma maiņu no 2021. gada 11.februāra uz 2021. gada 18. februāri", kā arī Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijā papildus apstiprinātajam sastāvam iekļaut deputātu Gati Zamuru.