Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdienas, 20. janvāra, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 14. janvāra rīkojumu Nr.19 un 2021. gada 15. janvāra rīkojumu Nr. 24, ar kuriem grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Vienlaikus komisija ar atbildīgo iestāžu un ministriju pārstāvjiem pārrunāja aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma pārvarēšanā.

Iepazīstoties ar rīkojumos ietvertajiem grozījumiem, kā arī aktuālo situāciju Covid-19 izplatībā, komisijā tika pārrunāti jautājumi par Vakcinācijas procesa uzraudzības projekta struktūrvienības izveidi, darbību un tai plānoto finansējumu, plānoto vakcināciju, Covid pases ieviešanas iespēju, kā arī par individuālās aizsardzības līdzekļu pieejamību slimnīcās un augstākās izglītības studiju procesā noteiktajiem izņēmumiem. Vienlaikus deputāti pauda aicinājumu iestādēm sagatavot informāciju par statistiku saistībā ar saslimstību un mirstību no citām slimībām, kā arī Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai sagatavot datos balstītu priekšlasījumu par situācijas monitoringu, lai izprastu, kā noteiktie ierobežojumi ietekmē konkrētas nozares un kā iedarbojas atbalsta mehānismi.