Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdienas, 13. janvāra, sēdē nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanā Saeimā lēmuma projektu “Par Ministru kabineta 2021. gada 7. janvāra rīkojumu Nr. 4, ar kuru grozīts 2020. gada 6. novembra rīkojums Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

 

Komisijas sēdē deputāti iepazinās ar atbildīgo ministriju redzējumu par aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma pārvarēšanā, kā arī Ministru kabineta 2021. gada 7. janvāra rīkojumā Nr.4 ietvertajiem grozījumiem. Pārrunājot aktualitātes, tika diskutēts par noteiktajiem tirdzniecības ierobežojumiem un to nepieciešamību, noteikto mājsēdes laiku un mājsēdes ierobežojumu kontroli, tajā skaitā policijas darbu, ieceļošanas noteikumiem Latvijas Republikā, kas paredz izziņas par negatīva Covid-19 testu nepieciešamību, Covidpass.lv sistēmas uzskaites darbību, kā arī pārrunāti jautājumi par krīzes vadību un vakcinācijas stratēģiju.

Tāpat komisijas priekšsēdētājs, atsaucoties uz Iekšlietu ministrijas parlamentārās sekretāres sniegto informāciju, norādīja, ka nepieciešams apspriest atbildības pastiprināšanu par uzbrukumu Valsts policijas darbiniekiem, kuri pilda savus pienākumus un atbildību par viņu goda un cieņas aizskaršanu.