Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Otrdien, 8. decembrī, Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisija pārrunāja jautājumu par Iekšlietu ministrijas sistēmas uzdevumiem valsts apdraudējuma pārvarēšanā un civilās aizsardzības sistēmas darbības koordinēšanu.

 

Apakškomisijas sēdē klātesot Iekšietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem, tika pārrunāta šobrīd esošā situācija civilās aizsardzības sistēmā, tai skaitā, izaicinājumi, kas saistīti ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu. Tāpat deputāti un ministriju pārstāvji diskutēja par civilās aizsardzības mācību kvalitāti un norisi augstskolās, kā arī apmācību skolās, apsprieda pašvaldību personāla iesaisti aizsardzības plānošanā un izpratni par to, regulāru pašvaldību civilās aizsardzības komisiju apmācības nepieciešamību, kā arī jautājumu par valsts un pašvaldību iestāžu sadarbības partneriem un to lomu civilās aizsardzības sistēmā. Pārspriežot civilās aizsardzības sistēmas resursu pieejamību un pietiekamību, tika diskutēts par brīvprātīgo ugunsdzēsēju un citu brīvprātīgo piesaisti, kā arī finansējumu civilās aizsardzības sistēmas attīstīšanai.