Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 17. novembrī, izskatīja un atbalstīja Ministru kabineta 2020. gada 13. novembra rīkojumu Nr. 665 “Grozījums Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Vienlaikus komisija skatīja arī Nacionālās drošības likuma grozījumu paketi.

 

Ar atbildīgo ministriju ekspertiem pārrunājot aktuālos jautājumus par saimniecības veikalu darba laiku, noteikajiem ierobežojumiem tajos vienlaikus esošajam cilvēku skaitam, kā arī pastāvošo ierobežojumu ietekmi, komisijas deputāti nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā Ministru kabineta 2020. gada 13. novembra rīkojumu Nr. 665 “Grozījums Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””.

Likumprojektam “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (692/Lp13) komisija izskatīja Tieslietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Saeimas Juridiskā biroja, Saeimas Nacionālās drošības komisijas iesniegtos priekšlikumus. Saistībā ar priekšlikumiem par nacionālās drošības sistēmas subjektu uzskaitījumu un Nacionālās drošības padomes sastāva papildināšanu ar Tieslietu ministru, komisijas deputāti apsprieda nepieciešamību pirms lēmumu pieņemšanas rūpīgi izvērtēt visus minētā jautājuma aspektus un iepazīties ar visu iesaistīto pušu viedokļiem. Tāpat, pārspriežot komisijas priekšlikumu un Nacionālās drošības komisijas priekšlikumu, kas saistīti ar jautājuma sakārtošanu par pieeju ģeotelpiskajai informācijai, kā arī Aizsardzības ministrijas lūgumu noteikt pārejas noteikumus, komisija nolēma atlikt likumprojekta izskatīšanu līdz precizētu priekšlikumu redakciju saņemšanai. Tā kā likumprojekti “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (692/Lp13), “Grozījumi likumā “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”” (690/Lp13), “Grozījumi Mobilizācijas likumā” (691/Lp13) tiek skatīti vienotā paketē, līdz minētajam laikam atlikta arī abu pārējo likumprojektu izskatīšana.

Tāpat komisijas deputāti pārrunāja nepieciešamību kādā no turpmākajām komisijas sēdēm iekļaut jautājumu par medijos izskanējušo informāciju par uzbrukumiem valsts iestāžu darbiniekiem, un tā apspriešanu ar atbildīgo dienestu pārstāvjiem.