Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdienas, 11. novembra, sēdē pārrunāja jautājumu par likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” piemērošanas aspektiem. Vienlaikus komisija izskatīja un atbalstīja likumprojektus “Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (595/Lp13) un “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” (794/Lp13).

 

Diskutējot par likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” piemērošanas aspektiem, komisijas deputāti un uzaicinātie eksperti pārrunāja jautājumus par parlamenta kompetenci lemt par ārkārtējās situācijas laikā nosakāmajiem ierobežojumiem, pārspriežot minētā jautājuma juridisko un politisko pusi. Tāpat tika pārrunāta iespējamība parlamentam noraidīt daļu valdības rīkojumā noteikto ierobežojumu vai papildināt rīkojumu, un tās ietekme uz lēmumu pieņemšanas gaitu.

Likumprojektā “Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (595/Lp13) 2. lasījumam komisija izskatīja un atbalstīja redakcionālu Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu un iekšlietu ministra priekšlikumu, kas nosaka kompensācijas saņemšanu pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas un saistīts ar normas pielāgošanu Eiropas Savienības direktīvai.

Likumprojekta ”Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” mērķis ir noteikt militārpersonas izdienas pensijas izmaksas pārtraukšanu, ja persona militārā dienesta laikā izdarījusi tīšu noziedzīgu nodarījumu, bet par to sodīta pēc atvaļināšanas no dienesta, un tas izstrādāts pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas. Iepazīstoties ar atbildīgās ministrijas pārstāvju prezentāciju par likumprojektu, komisija nolēma sniegt atzinumu atbildīgajai Sociālo un darba lietu komisijai par konceptuālu atbalstu likumprojektam “Grozījumi Militārpersonu izdienas pensiju likumā” (794/Lp13) un tā virzīšanai izskatīšanai Saeimas sēdē 1. lasījumā.