Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdienas, 10.novembra, sēdē atbalstīja un nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā 3. lasījumā likumprojektu “Par valsts aizsardzības mācību un Jaunsardzi” (566/Lp13).

 

Likumprojekts noteiks, kā bērni un jaunieši tiek izglītoti valsts aizsardzībā – kā tiek organizēta Jaunsardze un īstenota jaunsargu interešu izglītības programma, kā arī kā tiek īstenots mācību priekšmets vidējās izglītības pakāpē – valsts aizsardzības mācība.

Komisijā likumprojekta 3. lasījumam tika atbalstīti aizsardzības ministra priekšlikumi, kas precizē likumprojekta nosaukumu, salāgojot to ar citiem Aizsardzības ministrijas kompetencē esošiem likumiem, nosaka valsts aizsardzības mācības saturā iekļauto pilsoniskās līdzdalības tematu apguves īstenošanas deleģējuma iespēju biedrībām un nodibinājumiem, paredz izglītības iestādes telpu izmantošanu bez maksas valsts aizsardzības mācības īstenošanai, nosaka Jaunsardzes instruktoru kvalifikāciju, papildina un precizē dalības nosacījumus Jaunsardzē, kā arī precizē likuma spēkā stāšanās nosacījumus.

Balstoties Juridiskā biroja ieteikumos, nolemts veidot komisijas priekšlikumu, kas paredz, ka valsts aizsardzības mācības izglītības programmas un Jaunsargu interešu izglītības programmas saturu nav jālicencē pašvaldībā, tāpat veidots komisijas priekšlikums par līguma noslēgšanas par dalību Jaunsardzē termiņa nosacījumu precizēšanu. Vienlaikus komisijā atbalstīti ministrijas un Saeimas Juridiskā biroja redakcionālas dabas un precizējoši priekšlikumi.