Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdienas, 7. oktobra, sēdē nolēma atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā 3. lasījumā likumprojektus “Militārās disciplināratbildības likums” (662/Lp13), “Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (663/lp13),  “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (664/Lp13), “Valsts robežsardzes likums” (490/Lp13),  “Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (489/Lp13).

 

Likumprojekti “Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (489/Lp13) un “Grozījumi Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (663/lp13) komisijā 3. lasījumam tika atbalstīti bez jauniem saņemtiem priekšlikumiem.

Likumprojektā “Valsts robežsardzes likums” (490/Lp13) 3. lasījumam tika izskatīti un atbalstīti iekšlietu ministra un Saeimas Juridiskā biroja redakcionāli labojumi, kā arī tika nolemts veidot komisijas priekšlikumu, kas precizē robežsargiem notiektos ierobežojumus organizēt streikus un piedalīties tajos.

Atbalstot trīs aizsardzības ministra priekšlikumus, kas ietver redakcionālus un ar izmantoto formulējumu precizēšanu saistītus labojumus, 3. lasījumā tika atbalstīts likumprojekts “Grozījumi Militārā dienesta likumā” (664/Lp13).

Likumprojektā “Militārās disciplināratbildības likums” (662/Lp13) atbalstīti Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi, kas precizē dienesta izmeklēšanas atzinumā ietverto saturu un formulējumu paziņošanai par disciplinārsodu, sakārto panta sistēmu saistībā ar izņēmuma gadījumiem, kad karavīrs var tikt atbrīvots no disciplināratbildības, kā arī, izvērtējot 22. pantā ietverto, citā redakcijā izsaka panta nosaukumu un izslēdz panta pirmo daļu. Minētajā likumprojektā atbalstīti arī aizsardzības ministra priekšlikumi, kas ievieš konkrētus kritērijus, kuriem pastāvot, amatpersonai sevi jāatstata no dienesta izmeklēšanas veikšanas, tāpat paredzēts, ka pienākums sevi atstatīt no dienesta izmeklēšanas vai lietas izskatīšanas, kad netiek veikta dienesta izmeklēšana, attiecināms arī uz komandieri (priekšnieku). Redakcionāli precizēta norma, kas nosaka karavīru rotāciju un iecelšanu amatā, paredzot iespēju karavīru vai zemessargu, kurš pazemināts amatā, atjaunot arī iepriekšējam amatam līdzvērtīgā amatā, norma, kas lēmumā par disciplinārsoda piemērošanu paredz ietvert ne tikai soda veidu, bet arī tā apmēru, kā arī precizēts punkts, kas izvirza prasības dienesta izmeklēšanas atzinumā iekļaujamai informācijai. Vienlaikus atbilstoši Aizsardzības ministrijas izteiktajam lūgumam un Saeimas Juridiskā biroja precizējumiem, tika nolemts veidot divus komisijas priekšlikumus, kas paredz disciplinārsodu izpildi un dzēšanu.