Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdienas, 30. septembra, sēdē izskatīja jautājumu par sevišķi smagu noziegumu ietekmi uz sabiedrisko drošību, Valsts policijas darba efektivitāti un iespējamajiem preventīvajiem pasākumiem.

 

Komisijas deputāti un uzaicinātie eksperti sēdē pārrunāja minētajā jautājumā konstatēto problemātiku un likumdošanā, tajā skaitā Operatīvās darbības likumā, veicamos uzlabojumus. Tāpat sēdē tika diskutēts par Valsts policijas darbinieku kapacitāti, tehniskā nodrošinājuma pietiekamību, Covid-19 ietekmi uz noziedzību, kā arī privātuma aizskāruma jomā, kas aptver gan videonovērošanas, gan sejas atpazīšanas sistēmu darbību, pastāvošiem problēmjautājumiem un apkopoto statistiku.