Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Foto: Veiko Pesur, Igaunijas Parlaments

Šā gada 5. un 6. martā Tallinā norisinājās Baltijas Asamblejas Drošības un aizsardzības komitejas sēde, kurā piedalījās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts Raimonds Bergmanis.

Komitejas sēdē dalību ņemot Igaunijas un Latvijas parlamentu pārstāvjiem, kā arī visu trīs Baltijas valstu drošības un aizsardzības jomu ekspertiem, tika pārrunāti tādi jautājumi, kā NATO Daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” izveide Ādažos un komandstruktūras uzbūve, Baltijas valstu sadarbība pretgaisa aizsardzības jomā, Baltijas valstu kopējo jūras aizsardzības struktūru izveides iespējas, turpmākie soļi Baltijas valstu kopīgajos militārajos iepirkumos. Tāpat tika diskutēts par ārējās robežas kontroli, krīzes menedžmentu, civilo aizsardzību, sadarbību nelaimju novēršanā, gatavībā un reaģēšanā.

Baltijas Asamblejas Drošības un aizsardzības komitejas sēde