Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Otrdienas, 3. marta, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskatīja un atbalstīja likumprojektus “Grozījumi Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā” (588/Lp13), “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (508/Lp13), “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (541/Lp13) un “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (523/Lp13).

 

Likumprojekts “Grozījumi Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā” (588/Lp13) iesniegts atbilstoši nozaru administratīvo pārkāpumu kodifikācijas sistēmas ieviešanai, un tas paredz konkretizēt speciālās atļaujas (licences) darbības apturēšanas regulējumu un papildināt likumu ar jaunu nodaļu par administratīvo atbildību pirotehnisko izstrādājumu aprites jomā un kompetenci sodu piemērošanā. Likumprojekts komisijā tika konceptuāli atbalstīts 1.lasījumā.

Likumprojektā “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (508/Lp13) tika izskatīti un atbalstīti divi precizējoši Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumi. Atbalstot Iekšlietu ministrijas un Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumus, 2.lasījumā tika atbalstīts likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (541/Lp13). Vienlaikus deputāti vienojās par nepieciešamību uz likumprojekta 3.lasījumu precizēt vairākus likumā ietvertos formulējumus.

Atbalstot Iekšlietu ministra tehniska rakstura priekšlikumus, kas nepieciešami, lai pilnveidotu esošo regulējumu atbilstoši veiktajiem grozījumiem Zemesgrāmatu likumā, un pārejas noteikumus precizējošus priekšlikumus saistībā ar ziņu iekļaušanu Fizisko personu reģistrā, komisijā 2.lasījumā atbalstīts likumprojekts “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā” (523/Lp13).

Grozījumi Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā (588/Lp13) 

Grozījumi Apsardzes darbības likumā (508/Lp13)

Grozījumi Apsardzes darbības likumā (541/Lp13)

Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā (523/Lp13)