Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdienas, 21. janvāra, sēdē izskatīja likumprojektus Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā (470/Lp13), Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā (523/Lp13), Grozījumi Imigrācijas likumā (542/Lp13), Grozījumi Patvēruma likumā (543/Lp13), Grozījumi Apsardzes darbības likumā (541/Lp13) un nolēma tos virzīt izskatīšanai Saeimā.

 

Likumprojektā “Grozījums Latvijas Republikas Zemessardzes likumā” (470/Lp13), tika skatīts viens komisijas virzīts priekšlikums, atbalstot likumprojektu trešajā lasījumā.

Likumprojekts “Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā (523/Lp13)” paredz papildināt Fizisko personu reģistru ar jaunu subjektu loku saistībā ar ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību darbiniekiem. Likumprojekts komisijā pirmajā lasījumā tika konceptuāli atbalstīts.

Likumprojekti “Grozījums Imigrācijas likumā” (542/Lp13) un “Grozījumi Patvēruma likumā” (543/Lp13) tika skatīti vienotā paketē, komisijai tos konceptuāli atbalstot pirmajā lasījumā. Grozījumi nepieciešami, lai precizētu Eiropas direktīvas ieviešanu un noteiktu vienotu kārtību, kādā alternatīvās aizsardzības saņēmējiem un viņu ģimenes locekļiem tiek izsniegta pagarināma uzturēšanās atļauja. Plānotās izmaiņas esošajā kārtībā, kas noteiks, ka alternatīvā statusa piešķiršana no gada jāpalielina uz diviem gadiem, komisijā raisīja diskusijas par to nepieciešamību, paužot ideju uz likumprojekta otro lasījumu uzklausīt ārvalstu piemērus.

Likumprojekts “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” (541/Lp13) izstrādāts, lai efektivizētu Valsts policijas sadarbību ar apsardzes kompānijām. Tas paredz Apsardzes darbības reģistra izveidi, ar mērķi mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru nozarē un veicināt godīgu konkurenci, un komisijā tika konceptuāli atbalstīts pirmajā lasījumā.

Tāpat komisijas deputāti sēdē atbalstīja Iekšlietu ministra iesniegtos priekšlikumus par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektiem “Valsts robežsardzes likums” (490/Lp13) un “Grozījumi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā” (489/Lp13).