Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdienas, 18. decembra, sēdē Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija izskatīja Tieslietu ministrijas iesniegtos grozījumus Prokuratūras likumā un likumā “Par tiesu varu” un nolēma konceptuāli atbalstīt likumprojektus un iesniegt tos izskatīšanai Saeimā.

Projekti izstrādāti, lai pilnveidotu ģenerālprokurora atlases procesu un nodrošinātu lielāku pārredzamību un plašāka ekspertu loka iesaisti ģenerālprokurora kandidāta atlases procesā. Grozījumos noteikts, ka priekšlikumu Saeimai par konkrētu kandidātu iesniegs Tieslietu padome kā koleģiāla institūcija, nevis Augstākās tiesas priekšsēdētājs vienpersoniski, kandidāti amatam netiek virzīti, bet piesakās patstāvīgi. Diskusijas komisijas deputātu un uzaicināto ekspertu vidū raisīja ierosinājums kandidātus vērtēt Tieslietu padomes izveidotai starpdisciplinārai komisijai, kas radītu vēl vienu stadiju kandidātu atlases procesā, kā arī piedāvātā amata kandidātu loka paplašināšana, tajā iekļaujot arī kandidātus ar pieredzi zvērināta advokāta, akadēmiskā personāla un tiesneša amatā. Tāpat grozījumi paredz, ka viena un tā pati persona var būt virsprokurors ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas, komisijā iezīmējot diskusijas par profesionālu darbinieku izaugsmes iespējām piedāvāto amatu ietvaros.

Esošā ģenerālprokurora pilnvaru termiņš beigsies 2020. gada 11. jūlijā.