Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā izveidotā darba grupa lobēšanas atklātības likumprojekta izstrādei trešdien, 4. decembrī, iepazinās ar Saeimas Analītiskā dienesta pētījuma “Lobēšanas normatīvais regulējums un problemātika Latvijā un Eiropā” gala ziņojumu.

 

Ziņojumā analizētas Eiropas valstu pieejas, prakse un starptautiskās rekomendācijas iespējamo politikas virzienu noteikšanai lobēšanas regulējuma izstrādei Latvijā. Tā ietvaros raksturotas dažādas pieejas lobēšanas normatīvā regulējuma izstrādei, apzināta starptautiskā pieredze lobēšanas regulācijā, un ieskicēti iespējamie lobēšanu regulējošās politikas virzieni Latvijā. Pētījums tiks izmantots turpmākajā darbā pie lobēšanas atklātības likumprojekta izstrādes.

Pētījums "Lobēšanas normatīvais regulējums un problemātika Latvijā un Eiropā"