Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Foto: Ernests Dinka, Saeima

Atzīmējot Latvijas armijas 100. dzimšanas dienu un Lāčplēša dienu, 7. novembrī Saeimā atklāta fotokonkursa “Varoņu spēks” izstāde un svinīgā atklāšanas pasākumā apbalvoti fotokonkursa uzvarētāji un viņu pedagogi. 

 

Izstādi ar uzrunu atklāja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns un fotokonkursa līdzorganizatori  Jaunsardzes centra Plānošanas un organizācijas departamenta direktors Juris Juškāns un Nacionālo bruņoto spēku vārdā Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Uzrunājot konkursa uzvarētājus, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns atzīmēja, cik svarīgi atcerēties un godināt karavīrus, kas cīnījās par brīvu Latviju: Pirms 100 gadiem šajās dienās Daugavas krastos izšķīrās Latvijas liktenis. Mūsu karavīri uzvarēja labāk bruņotu un skaitliski lielāku Bermonta armiju. Viņi bija varoņi. Šodien šajās dienās mēs pieminam un godinām mūsu varoņus. Un kamēr vien dzīva ir viņu piemiņa, tikmēr dzīvs ir arī viņu spēks. Tāpat viņš pateicās visiem konkursa dalībniekiem par ieguldījumu šīs piemiņas uzturēšanā un atzīmēja, ka arī viņos ir varoņu spēks un tieši viņi nes šo spēku nākotnē.

Konkursā uzvarējušo fotogrāfiju autori ir Edgars Ancītis no Rīgas Valsts tehnikuma, Deniels Minho no Daugavpils Centra vidusskolas, Sergejs Iļjiņecs no Daugavpils 10.vidusskolas, Viktorija Tukiša no Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Elīna Bērziņa no Aknīstes vidusskolas, Jēkabs Čudars no Salaspils 1.vidusskolas, Gints Jankovskis, Marika Liepiņa, kā arī ar diviem darbiem  Kārlis Miksons. Pēc apbalvošanas ceremonijas konkursa uzvarētāji devās ekskursijā pa Saeimas namu un apmeklēja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju, kā arī tika organizēts Jūras spēku Patruļkuģu eskadras apmeklējums.

Fotokonkursu rīkoja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Jaunsardzes centru, bet organizēja Saeima. Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu patriotismu, piederību savai valstij un radošumu, piedalīties aicināti tika jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Izstāde Saeimas nama Lielajā vestibilā būs apskatāma līdz 27. novembrim. To iespējams apskatīt, iepriekš piesakot ekskursiju pa tālruņiem 67087485, 67087483 vai rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

Fotokonkursa uzvarētāju darbi: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157711332685991

Fotogrāfijas no fotoizstādes atklāšanas pasākuma: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157711680016258