Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Otrdienas, 29.oktobra, sēdē komisija izskatīja un konceptuāli atbalstīja likumprojektu “Grozījums Detektīvdarbības likumā” (Nr.457/Lp13), ko iesniedzis Ministru kabinets atbilstoši nozaru administratīvo pārkāpumu kodifikācijas sistēmas ieviešanai.

 

Likumprojekts paredz papildināt likumu ar pantu par administratīvo atbildību detektīvdarbības jomā un nosaka Valsts policijas kompetenci sodu piemērošanā. Paredzēts, ka likums stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu nākamā gada 1. janvārī.

Nozaru administratīvo pārkāpumu kodifikācijas sistēmas ieviešanas ietvaros ir veikta administratīvo pārkāpumu sastāvu caurskatīšana un līdzšinējo divu sastāvu vietā piedāvāts viens aktualizēts sastāvs.

Jāpiemin, ka nozares pārstāvji ir ļoti disciplinēti un līdz šim brīdim pie administratīvās atbildības nav saukta neviena persona.