Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Trešdien, 16. oktobrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti uzklausīja Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāvjus un diskutēja par ministrijai plānoto finansējumu 2020. gadā.

 

Iekšlietu ministrijas 2020.-2022. gada darbības jomas aptver Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Iekšējās drošības biroja, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Vienotās sakaru un informācijas sistēmas, Valsts drošības dienesta, Finanšu izlūkošanas dienesta darbību. Tāpat tās skar arī nozaru vadību un politikas plānošanu, personāla fizisko sagatavotību, veselības un sociālo aprūpi, nodrošinājumu iestāžu funkciju īstenošanai, kā arī atbalstu lietisko pierādījumu, arestētās un izņemtās mantas glabāšanā.

2020.gada budžetā iekšlietu sistēmai plānoti 414 916 483 eiro. Iekšlietu ministrijas galvenie finansējuma izlietojuma pasākumi būs atalgojuma sistēmas pilnveide – izmeklētāja mēnešalga tiks pielīdzināta prokurora mēnešalgai, kā arī plānots palielināt zemāk atalgoto amatpersonu mēnešalgas. Tāpat plānots palielināt mēnešalgu iekšlietu nozares kadetiem – no 455 uz 588 eiro. Būtiski atalgojumu palielināt jau ar 2019. gada rudeni, kad notiek kadetu uzņemšana.

Viena no nākamā gada prioritātēm ir informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) drošība iekšlietu resorā, mazinot elektroniskās informācijas noplūdes riskus no Iekšlietu iestāžu infrastruktūras – šim mērķim nepieciešams realizēt virkni IKT infrastruktūras drošības pasākumu, piesaistīt atbilstošas kvalitātes speciālistus un nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu.

 

Tāpat līdzekļi nepieciešami, lai nodrošinātu valsts ārējās robežas kontroli – tiks turpināta valsts robežas joslas iekārtošana uz Latvijas-Baltkrievijas robežas un Latvijas-Krievijas robežas.

 

Finansējums nepieciešams, lai veicinātu pašvaldību ugunsdzēsības dienestu un brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizāciju attīstību, kā arī īstenotu pasākumus vienotas 112 kontaktu centra platformas modernizēšanai; lai palielinātu Valsts policijas spējas izmeklēt noziegumus, attīstot specializāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu aprites izsekošanā un atgūšanā; kā arī turpinātu veiksmīgu narkotiku apkarošanu. IeM 2020. gada budžetā nepieciešami līdzekļi arī projekta “E-lietas” ieviešanai, kas palīdzēs radīt efektīvu izmeklēšanas procesu un samazinās izmeklēšanas termiņus.

 

Iekšlietu ministrijas plānotais budžeta pieprasījums vēl jāskata Saeimas plenārsēdē.