Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Foto: Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 14. oktobrī, ikgadējā mācību vizītē Saeimā viesojās Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) Augstākā virsnieku kursa studenti, kas tikās ar Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju J.Rancānu un deputātu M.Staķi. Tikšanās ietvaros tika pārrunātas aizsardzības jomas aktualitātes un parlamenta un komisijas loma aizsardzības un drošības politikas veidošanā. 

 

Baltijas Aizsardzības koledža (Baltic Defence College, BALTDEFCOL) ir profesionālās militārās izglītības iestāde, kuru pārvalda Igaunija, Latvija un Lietuva. Tā dibināta 1999. gadā Tartu, Igaunijā, un tās mērķis ir nodrošināt kopīgu virsnieku un aizsardzības nozarē strādājošo ierēdņu apmācību pēc vienotiem standartiem.

Koledžas komandanta maiņa notiek ik pēc trim gadiem un šo amatu ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku augstākajiem virsniekiem. Šobrīd BALTDEFCOL komandants ir Latvijas ģenerālmajors Andis Dilāns.