Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Ceturtdien, 3. oktobrī, Saeima trešajā, galīgajā lasījumā atbalstīja Aizsardzības komisijas virzītos likumprojektus “Grozījumi Militārā dienesta likumā” un “Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Abi projekti paredzēti nozaru administratīvo pārkāpumu kodifikācijas sistēmas ieviešanai un tajos aktualizēti administratīvo pārkāpumu sastāvi atbilstoši identificētajiem riskiem un nepieciešamajām preventīvajām darbībām

 

Paredzēts, ka kompetence administratīvā pārkāpumu procesā un sodu piemērošanā būs Militārajai policijai. Līdz šim pārkāpumus par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos un militāro objektu aprīkojuma bojāšanu vērtēja pašvaldību administratīvās komisijas.

Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā

Grozījumi Militārā dienesta likumā