Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti divu dienu izbraukuma sēdē (17. – 18. jūnijā) apmeklēja Latvijas austrumu robežu.

Pirmdien, 17. jūnijā, komisija klātienē kopā ar Valsts robežsardzes vadošajām amatpersonām apmeklēja Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļu, kur iepazinās ar pārvaldes darba uzdevumiem, dienesta organizāciju, valsts robežas joslas izbūves rezultātiem, kā arī nodrošinājumu ar robežuzraudzībā izmantojamo tehniku un tās iespējām.

Komisija kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām piedalījās valsts robežas apsekošanā, novērtēja valsts robežjoslas infrastruktūru un klātbūtnes uztveršanas sistēmu darbību, kā arī veica tilta pāri Zilupei apskati Krivandas robežapsardzības nodaļas teritorijā.

Komisija novērtēja valsts robežas sakārtošanā paveikto un kopā ar Valsts robežsardzes vadošajām amatpersonām izdiskutēja publiskajā telpā izskanējušos problēmjautājumus.

Komisija vēl apmeklēja Valsts robežsardzes koledžas apmācību poligonu “Janapole”, kur iepazinās ar poligona tehniskajām iespējām un attīstībai svarīgiem jautājumiem.

Otrdien, 18. jūnijā, komisija viesojās Valsts robežsardzes koledžā (VRK) Rēzeknē, kur notika iepazīšanās ar koledžas vēsturi, studiju programmām un mācību procesa novatoriskiem risinājumiem. Deputātiem bija iespēja iepazīties ar koledžas bibliotēkas darbu, kā arī apmeklēt Valsts robežsardzes muzeju.

Vēl Valsts robežsardzes koledžā komisija klātienē iepazinās ar kinologu darbu un pauda atbalstu jaunā Kinoloģijas centra projekta realizācijai VRK teritorijā. Saskaņā ar konceptuālo ziņojumu “Par valsts pārvaldes iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku kinologu apmācības sistēmas pilnveidošana” jaunais Kinoloģijas centrs veicinātu vienotas un uz attīstību orientētas valsts pārvaldes iestāžu un NBS kinologu apmācību sistēmas izveidi.

Komisija pauda atbalstu Valsts robežsardzes turpmākajiem attīstības plāniem.