Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

29.03.2019.

Tuvojoties NATO dibināšanas 70. gadadienai un Latvijas dalības NATO 15. gadadienai, ceturtdien, 28. martā, komisijas deputāti apmeklēja Ādažu bāzi, lai pārrunātu aktuālos valsts aizsardzības jautājumus, iepazītos ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes attīstību un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā.

 Saeimas deputātus Ādažu bāzē uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadība.

 Deputātiem bija iespēja vērot Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1. Mehanizētā kājnieku bataljona taktiskās kaujas šaušanas vingrinājumu, kurā vienība demonstrēs gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildē. Vingrinājumā piedalījās arī citas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vienības, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vienības, integrējot dažādas kaujas spējas vienota uzdevuma izpildē.

 

Vizītes laikā Saeimas deputāti iepazinās  ar Latvijas un sabiedroto militāro tehniku un ekipējumu, tikās ar karavīriem un devās ekskursijā pa Ādažu bāzi.

 Tāpat Saeimas deputāti Ādažu bāzē piedalījās atceres brīdī, noliekot sveces pie pieminekļa kritušo Latvijas karavīru piemiņai, kuri ziedojuši savas dzīvības, dienot starptautiskajās operācijās.

 NATO 1949. gada 4. aprīlī izveidoja ASV, Kanāda un desmit Eiropas valstis    Apvienotā Karaliste, Beļģija, Dānija, Francija, Islande, Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija un Portugāle, un šobrīd to veido 29 dalībvalstis.

 Latvija kļuva par pilntiesīgu NATO dalībvalsti 2004. gada 29. martā.